20. narozeniny

V sobotní podvečer 18.9. se v zápském lomu ve Skále sešlo okolo šedesátky skautů a přátel skautingu. Byli tu skauti z našich družin a jejich rodiny, parta vedoucích střediska i skauti - bývalí členové. Alespoň na chvíli se na nás přišel podívat i pan starosta.

Narozeninovou oslavu jsme zahájili po půl páté, kdy nám "dvacetiletý" vůdce střediska a jeho porevoluční zakladatel br. Josef "Sosna" Jalovec řekl několik slavnostních slov. Pak už tu pro děti i hravé dospělé byly hry, které si připravily děti z našich družin, opékaly se klobásy všeho druhu a hosté si mohli prohlédnout fotografie a kroniky z našich akcí. Velký úspěch měly také krátké filmy ABBA v Ronově, Bojim se stromů a LoA Camp Vlabolas (vše a další najdete na http://www.youtube.com/LimbaScoutCinema). Na pořadu dne byl také večerní táborák, který několik zpěváků přilákal. Na kytaru jako vždycky báječně hrála s. Slávka Jaroměřská a hlavním tahounem písniček druhá polovina našeho táborového dua: Lída Rychterová.

Kromě her, zpívání a vzpomínání se rozeběhla také soutěž o nejlepší narozeninovou buchtu. Soutěžilo se v kategoriích Miss sympatie jedlíků a Cena poroty a zúčastnilo se celkem x soutěžících. Cenu sympatie ve všeobecném hlasování získala pekařská dvojice David Sviták a Míša Martínek a Cenu poroty (Lída Rychterová, David Sviták, Tomáš

"Žulda" Novák a Michal Martínek) vyhráli na

prvním místě Bartůňkovi, na druhém Doškovi a na třetím Koželuhovi. Soutěžilo se o hrníčkovou kuchařku Pečeme bez vážení (1), elegantní kuchyňskou chňapku (2) a zdobící cukrářskou sadu (3). Protože ale všechny buchty v soutěži byly vynikající (takže porotcům netřeba jejich rozhodování závidět), tady je plný seznam pekařů, kteří předvedli své umění:

• Ratajovi
  • Veselí
  • Bouřilovi
  • Rychterovi
  • Herynkovi
  • Klanicovi
  • Doubkovi
  • Křížovi
  • Lesňákovi
  • a dva anonymní soutěžící s roládou a kokosovou buchtou

Oslavu jsme zakončili po setmění (až do konce vydrželi i někteří nejmladší účastníci) společným zpěvem skautské hymny a oslnivým ohňostrojem.  Jsme rádi, že se akce povedla a byla tím, čím být měla: setkáním přátel, kteří jsou spojeni zájmem o zápský skauting.

Děkujeme všem, bez nichž by byla organizace oslavy mnohem složitější: panu Lesňákovi, paní Ratajové, paní Krýže a panu Prokopovi za laskavé způjčení areálu.

Fotogalerii z akce najdete na Rajčeti.