JAKÉ TO BYLO: Zahajovačka 14.-15.9.

Letošní zahájení nového roku proběhlo oproti minulým letům trochu netradičněji, protože velká úvodní hra se odehrávala v noci a poslala hráče mknohem dál, než jen na obvyklá místa po Zápech. Ale popořádku... Letos se z našich oddílů Sosny (kluci) a Limby (holky) stala dvě velká a slavná města Los Sosnos a New Limb. Moc měst pramení z vlastnictví kouzelných kamínků, které jim dávají možnost rozumět přírodě, moudře vládnout lidem a jiným tvorům a do třetice dobře hospodařit s penězi a vydělávat je.

Jenže mír našich říší narušil vpád dračí a ježibabí armády zlovolné Adinky z Adingradu. Právě odhalení jejích plánui bylo náplní naší zahajovací výzvědné mise. Děti zažily skutečný dračí nálet na město a vydaly se po stopách vetřelců. Musely si po cestě poradit s buzolou i hledáním stop, přelstit strážce hranic a nakonec se proplížit do nepřátelského tábora. Protože se jim všechno úspěšně podařilo a všichni dokázali překonat svůj strach ze tmy, získali za své úsilí první kamínky - body do naší celoroční etapové hry. Skauti a skautky se také vydali na ještě vzdálenější místa, aby ozkoušeli svou odvahu - a kdo se nebál zvládnout vytyčenou trasu sám a ve tmě, ten získal jako odměnu výroční šátek k letošním skautským 100 letům.

Během Zahajovačky jsme toho tedy zvládli spoustu - kromě výzvědné mise taky nachystat krásné stoly s chlebíčky, připravit prezentace svých měst nebo se učit tichému pohybu v lese.

Souboj s Adinkou a jejími pomocníky nás bude provázet i po zbytek roku - na schůzkách, ale hlavně na výletech a výpravách. Ta nejbližší bude 5.-7.10. a naše města Los Sosnos a New Limb budou mít jedinečnou příležitost naplnit své městské pokladny a dozvědět se něco o tom, jak o své bohatství snadno nepřijít.

Fotky ze Zahajovačky najdete na Rajčeti.