Jaký byl Mikuláš u skautů

V neděli 5.12. jsme se sešli v počtu čtyřiceti v zápské klubovně, abychom společně oslavili svátek sv. Mikuláše. Rodiny s dětmi, které dorazily už o třetí hodině odpolední, se zúčastnily Mikulášského závodu po vsi. Čekaly tu na ně rozličné vánoční úkoly - například mazurka, lov kaprů nebo třeba hrátky s koledami. Zapeklitým úkolem pro všechny bylo tvoření vánočního ježka společnými silami - protože každý člen rodiny na to měl jen jedinou ruku. Po dvouhodinovém závodě, když se všichni zahřáli u čaje a svařáku a také u vánočních rukodělek v klubovně, jsme se konečně dočkali také Mikuláše, anděla a čerta. A protože ve skautské klubovně jsou všechny děti samozřejmě hodné, nikoho nám do pekla neodnesli :)

Děkujeme všem pomocníkům, zejména Bambasovým a panu Lacenovi za pomoc při organizaci! A díky Mikulášovi, andělovi a čertovi, že nás při cestě z nebe a pekla neopominuli :)