Skautský STROJ ČASU NA ŠKOLÁCH - akce, info, přihlašování

Vítej, cestovateli!

Hledáš víc informací o akcích se Strojem času? Jsi tu správně!

Uvidíme se společně dvakrát ve Tvé škole, ale pokud chceš  zažít víc, můžeš se přihlásit na další akce tady: PŘIHLÁŠKA

(Nezapomeň se na tom nejdřív domluvit se svými rodiči - můžeš jim třeba ukázat svou Herní kartu nebo tyto stránky.)

Co je Skautský Stroj času?

Jedná se o náborový program našeho střediska zaměřený na děti od sedmi do devíti let. Rádi bychom dětem a rodičům skrze Stroj času, program pro školy zaměřený na první pomoc, ukázali víc také ze skautingu a pozvali je k účasti na dalších akcích. Chceme také založit novou družinku vlčat - kluků a doplnit družinku světlušek - děvčat, ze které nám letos několik dětí odchází, aby začaly se skautskými schůzkami u starších.

Snažíme se, abychom dětem nabízeli zajímavý a různorodý program, který v nich bude podporovat týmovost, kreativitu, schopnost vycházet s druhými a vlastní aktivitu. Jsme parta dobrovolníků, kteří s dětmi pracují prostě proto, že je to baví a protože věříme, že skauting má smysl a je dobrou přípravou pro život. Koneckonců, víme z vlastní zkušenosti, kolikrát nám ve skautingu nabyté organizační dovednosti pomohly jinde nebo třeba kolikrát jsme  se skauty vycestovali za hranice :)  Více o skautingu se dočtete také na www.skaut.cz.

AKCE SE SKAUTSKÝM STROJEM ČASU:

Skautská schůzka na zkoušku (přihláška min.den předem)

Přijď si ozkoušet, jaké to je, zažít skautskou schůzku. Jestli se bojíš, že tam nikoho nebudeš znát, vždycky si s sebou můžeš vzít kamaráda :) Čekají Tě hry, asi se taky něco nového naučíš a když Tě to bude bavit, můžeš začít ve stejném chodit na naše pravidelné schůzky a pak na víkendové výpravy, tábory... Je toho docela hodně, co společně podnikáme :)

• Schůzky pro kluky: středy 10. a 17. září od 17h do 19h
  • Schůzky pro holky: čtvrtky 18. a 25. září od 17h do 19h
Střípky ze schůzek najdeš v naší fotogalerii :)

CESTA DO BUDOUCNOSTI 19.9. (přihláška min. 2 dny předem)
Velká lesní večerní hra, ve které se hráči promění v záchranáře v daleké budoucnosti. Vyzkoušíš si znalosti z našich setkání ve škole a možná najdeš nějaké nové kamarády.
Sejdeme se v 18:00 u skautské klubovny v Zápech. Rodiče jsou vítání, na začátek si opečeme u táboráku něco dobrého a zodpovíme všechny dotazy. Teprve potom se přesuneme k lesu začít naši velkou hru.
Rozchod v 9:30 ráno, po přespání na pohodlných matracích v klubovně.
Na sebe věci na ven a dobré boty, s sebou spacák, karimatku, láhev s vodou, pyžamo, hygienu.

A něco navíc: Hasičské závody v Zápech 13.9.

Nemáš v sobotu co dělat? Tak přijď do Záp! Na hasičských závodech se můžeš těšit na skákací hrad, na šikovné hasiče, na střílení z luku a jiné hry. Zahrát si můžeš taky velkou Bitvu tří armád! Začátek 13:00 u rybníka Mřenka za zápskými lázněmi (konec obce směrem na Zeleneč).

Bitva tří armád: 15:00 - 16:00

Máte otázky? Ptejte se: EliškaBroučková, vedoucí střediska: 777 907 975, eliskabrouckova@gmail.com