Tábor 2011 POKLADY Z DELF

Na letošní tábor jsme vyrazili opravdu daleko, na Přešticko u Plzně. Daleko jsme se dostali i v celotáborové hře, a to do antického Řecka. Děti soupěřily v nejrůznějších hrách jak Mykéňané, Sparťané, Atéňané a Korinťané nejen mezi sebou navzájem, ale také s hlavním nepřítelem Mortosem, který jejich městům ukradl kouzelné poklady. Pátrání po Mortosovi nás dovedlo na oblohu za Apolónem, do Hefaistovy kovárny i jsme se stihli zúčastnit starořecké olympiády. Během programu jsme se podívali (při plnění Herkulových 12ti úkolů) na vodní hrad Švihov (zeptejte se doma dětí, jak se jmenoval zakladatel hradu - nejoblíbenější to výletní otázka) a také v průběhu Putování na zámek v Chudenicích. Večerní prohlídku a hledací hru v zámeckém muzeu doplnilo konání dobrého skutku pro skauty a skautky, kteří měli možnost strávit dopoledne odkrýváním historické zámecké podlahy ze 17. století.

Kromě her - tradičních i nových - jsme si letos poprvé stavěli i bourali celý tábor. Dětem i vedoucím to šlo skvěle, nakonec jsme každý problém zvládli. Také jsme ozkoušeli zbrusu nový hangár, pořízený právě před táborem. Protože nám téměř každou noc pršelo, dobře jsme ho využili. Navzdory divokým bouřkám, které ke konci tábora postihly přilehlé Klatovsko, jsme všichni přežili nepřízeň počasí bez újmy. To nejhorší se našemu tábořišti naštěstí vyhlo.

Mezi táborníky bylo nakonec dvaadvacet dětí a osm vedoucích plus dvě strážkyně našich plných žaludků v kuchyni. Fotogalerie z tábora najdete na Rajčeti.

A nakonec poděkování!! Děkujeme především panu starostovi Vlčkovi za finanční příspěvek z obecního rozpočtu, panu Fošenbauerovi a panu Lesňákovi za obětavý odvoz materiálu na tábor a z tábora, panu Bendovi z Besty Zápy za dovoz a odvoz podsad a maminkám, tatínkům a babičkám, které nám posílali a vozili buchty, lívance a bábovky za starost o naše mlsné jazyky!