Jak se staví školy v Africe?

Nadace Člověk v tísni informuje o stavbuje již 12. školy v Etiopii (nákres najdete zde school drawing.pdf (296,2 kB)): . Na většinu z nich jsme pomohli přispět i my zápští - zapracujeme i na té třinácté, co říkáte? :)

 

Následující text je dopis, který rozesílá Člověk v tísni současným podporovatelům:

 

Vážení podporovatelé sbírky Postavme školu v Africe, díky Vašim darům a podpoře stojí v Etiopii hrubá stavba nové školy!

 

 

Dvanáctou sbírkovou školu stavíme ve vesnici s malebným názvem Umbulo Dikkichacha v okresu Awassa Zuryia.V oblasti žije přes dva a půl tisíce dětí školního věku, které doposud museli chodit do školy vzálené 

hodinu a půl chůze.

 

Díky podpoře místních úřadů, které zdarma věnovaly pozemek a díky finanční i pracovní spoluúčasti místních obyvatel jde stavba poměrně rychle a slavnostní otevření školy by mohlo proběhnout už v červnu tohoto roku.

 

Školní budovu staví místní stavební firma, která především zásluhou dobré ceny vyhrála výběrové řízení. Do konce března byla hotová hrubá stavba a nyní už má budova dokonce střechu a čeká na vybavení interiérů.

 

 

 

V příloze Vám pro zajímavost posíláme plánek školy a několik dalších fotografií. Chcete-li se o stavbě 

 dozvědět více podrobností a vidět další  fotografie, přečtěte si rozhovor s vedoucí naší etiopské mise, Michaelou Burdovou. Popisuje v něm průběh stavby, situaci v oblasti nebo to, jakým způsobem se místní komunita na stavbě podílí.

 

Ještě jednou Vám děkuji za Vaši podporu!

Budeme Vám velmi vděční, pokud při nás budete stát i nadále. 

Více informací o sbírce a možnost přispět na www.skolavafrice.cz nebo na našemFacebooku

 

Přeji Vám úspěšný den!

 

Martin Tyburec

koordinátor Postavme školu v Africe za ČvT