Lyžovačka v Liberci

Letos se nás v libereckém Hanychově sešlo patnáct. Základna byla zase o něco opravenější, než loni, zdejší skauti ji během let stále vylepšují - ale hlavně nezmizelo nic z jejích námi oblíbených půvabů - velké postele ideální k honičce, tabule ke kreslení i malý pokoj pro starší zůstaly na svém místě. Na večerní hry tedy nic nechybělo! O zábavu se nám postarali také plaší yettiové, kteří obsadili základnu a změnili nás tak na hledače a "lovce" a nakonec nás kamarádství s yettii proměnilo v šikovné švadleny a krejčí (výsledky se teď často houpají na krosnách účastníků).

 

Lyžovačka je ale hlavně o bílém sportu, takže pátek a sobotu jsme strávili na sjezdovkách. Bylo poměrně teplo, ale technický sníh byl pořád ještě dobře sjízdný, moknul až odpoledne. Většina jezdila na červené sjezdovce, zatímco David M. a Míša V. se první den učili základy lyžování a snowboardingu na mírné Bucharce. Oba dva, i když úplní začátečníci, postupovali velmu rychle, takže Míša (taky díky pomoci Ondry a Mímy) už v sobotu zvládla sjet červenou sjezdovku a David jezdil na dlouhé modré na Pláních. Šikovní byli i všichni ostatní, takže i když došlo na nějaké ty karamboly, obešli jsme se bez zranění.

 

Nakonec v neděli, v den odjezdu, jsme se rozhodli využít dlouhé dopoledne k výletu do ZOO. Zatímco já, Radim, Míma a Smiřický jsme se rozhodli připravit základnu na předání, všichni ostatní - pro které by stejně tolik práce už nebylo - vyjeli do zoologické. I když se pak po dvou hodinách vrátili docela vymrzlí, vypadalo to, že to vůbec nebyl špatný nápad. Jak se zdá, největší úspěch sklidilo krmení koz a "zvířátkovské" hry v zahradě. Děti viděli také krmení lachtanů.

 

Eliška