NOVÁ KLUBOVNA v Zápech

Na Velký Pátek odpoledne jsme si naplánovali stěhování zápské klubovny. Ve stávajících prostorách bude od léta fungovat nová alternativní základní škola Záškola a tak nám pan starosta Vlček  laskavě nabídl k užívání prostornou místnost na Charvátově statku na zápské návsi. Místnost sice sloužila dříve jako sklad a vypadala zdánlivě nehostinně, ale mě hned na první pohled nadchla svými inspirativními možnostmi. Navíc je možné využívat zahradu statku, která je dokonalá nejen na běhací hry, ale i pro malé stálé ohniště pro středisková a oddílová setkání. Něco, co nám už dávno scházelo!

Pojali jsme to trochu jako akci Kulový blesk :). Za 90 minut bylo všechno z původní klubovny v krabicích a převezeno přes ulici na statek, vyluxováno a sklizeno. Začala fáze úklidu nové místnosti, k čemuž jsme se vybavili arzenálem košťat, a pokládání koberce. Kluci také porovnali palety, které měly vytvořit základ pódia na sezení, tančení a cokoli dalšího nás napadne. O něco později se seskládané palety díky panu Bánovi opravdu v pódium změnily. Teď už jen čekají na zakrytí deskami a koberci - což jistě zvládnou v příštích dnech naši roveři.

Jen co se na zemi objevil koberec, místnost se i pro největší skeptiky rázem zvětšila a zútulnila. Zatímco jsme dovnitř tahali nábytek a nespočet knížek, míčů, kronik, hrnků a větších a menších drobností, připravilo krumpáčové družstvo na zahradě ohniště a jámu pro budoucí suchý záchod. Ohniště jsme hned ozkoušeli a podávala se pracovní večeře - bylo to třeba, skončili jsme až o desáté večer. Krom skautů na tom má nehynoucí zásluhu Verča, která pro naše jídlo obětovala bytí v centru dění a novinek, díky jí za to :).

Nakonec jsme ve dvaceti brigádnících skončili z bodu 0 na bodu řekněme 80% zhotovení klubovny za šest hodin. Zbývá dokončit pódium, pořídit kadibudku, zorganizovat kuchyňský koutek (a časem do něj pořídit linku), dovézt lavor na vodu a jeho stojan, umýt okna, vytvořit fešný přehoz přes matrace a najít domov věcem z asi 5 zbývajících beden... Nicméně porovnejte sami, klubovna už je prakticky provozuschopná!

Díky všem, kdo pomáhali.

(Eliška B.)